Fakty i mity na temat stylizacji oraz pielęgnacji paznokci - Autorska publikacja na łamach Akademii Paznokci AP 51 [1] 2015r

Fakty i mity na temat stylizacji oraz pielęgnacji paznokci - Autorska publikacja na łamach Akademii Paznokci AP 51 [1] 2015r

śr., 29/04/2015 - 17:43 -- EvaHL

Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami w temacie stylizacji i pielęgnacji paznokci. Niestety nie wszystkie zawsze były prawdziwe. Co gorsza , wśród nowych stylistek , wiele z tych błędnych opinii jeszcze pokutuje. Dlatego postanowiłam przypomnieć kilka faktów, w temacie pielęgnacji paznokci.

PRAWDA

  • By uniknąć wrastania paznokci u stóp, należy obcinać je prosto. Paznokcie u dłoni można modelować dowolnie.
  • Kruche i łamliwe paznokcie można utwardzić  za pomocą metody żelowej lub akrylowej
  • Paznokcie tzw. „ogryzki” z powodzeniem można wystylizować na ładne, wizualnie zgrabne paznokcie. By taka stylizacja była trwała musi być spełniony podstawowy warunek : maksymalna  długość  zrekonstruowanego paznokcia, to długość  za opuszek.  Rekonstrukcja „ogryzków”  może odbyć się za pomocą tipsów (z krótką kieszonką) lub dla bardziej doświadczonych stylistek , za pomocą formy do stylizacji paznokci . Ważne by kolejna wizyta odbyła się za 2 tygodnie, stylistka wówczas opiłuje odrośniętą stylizację i dokona uzupełnienia budując poprawnie wszystkie krzywe.
  • Paznokieć jest martwym tworem , nie oddycha, zatem nie wymaga przerw w noszeniu stylizacji żelowej, akrylowej, hybrydowej czy lakierowej.

więcej informacji znajdziesz w artykule w załaczniku poniżej
Kliknij proszę w poniższy link dokumentu PDF, wówczas cały artykuł otworzy się w większym formacie smiley

Foto: 

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie