Magiczna siła Aloesu - Autorska publikacja na portalu internetowym "Kobieta Wie Lepiej" 09.07.2014r

Magiczna siła Aloesu - Autorska publikacja na portalu internetowym "Kobieta Wie Lepiej" 09.07.2014r

śr., 09/07/2014 - 23:09 -- EvaHL

O tym, że aloes ma wszechstronne właściwości lecznicze i pełni funkcję zarówno rodzinnego lekarza jak i magicznego strażnika, wiedzieli już w starożytności. Kleopatra kąpała się nie tylko w oślim mleku, ale również do swoich kąpieli dodawała sok z aloesu, który zawiera sapominy – substancje odkażające oraz myjące…  Jeszcze do niedawna aloes  był hodowany niemal w każdym domu i z powodzeniem wykorzystywano jego właściwości lecznicze i pielęgnacyjne.
Dziś jednak, chciałam nieco przybliżyć  tajemniczą, magiczną  stronę, tego nieco zapomnianego „babcinego” aloesu. Zatem do rzeczy…

Magiczna siła Aloesu

  •  Roślina ta jest symbolem siły i wytrwałości .
  •  Przynosi szczęście oraz zapewnia bezpieczeństwo; jeśli pracujesz, to będzie  asystować w  Twoim sukcesie.
  • -Kwitnący Aloes świadczy o tym, że w domu jest dużo dobrej energii; natomiast jeśli roślina usycha, to znak, że wchłonęła ona złą energię z otoczenia przez co przypłaciła to życiem.
  •  Podczas rodzinnych spotkań zapewnia ciepłą atmosferę.
  •  Sprowadza do domu dobrobyt, powodzenie  oraz zdrowie.
  •  Aloes swojemu opiekunowi przywołuje miłość  i sprowadza ukochanego. Wystarczy spalić roślinę w trakcie pełni Księżyca , lub też jeśli nie chcesz pozbyć się rośliny – przewiąż ją po prostu  czerwoną wstążeczką.
  •  Biorąc pod uwagę, iż odgradza on świat żywych od świata duchów, sadzono go dookoła piramid, aby w ten sposób zaznaczyć drogę faraonów ku Krainie Umarłych.
  •  Powieszone nad drzwiami pędy rośliny nie pozwalają duchom przekroczyć progu domu (w Ameryce Południowej do dziś można zobaczyć taką ozdobę nad drzwiami)
  •  Aloes potrafi przyspieszyć leczenie ran nie tylko tych fizycznych, ale i również te emocjonalne.

Jeśli wśród  domowych kwiatów nie posiadasz doniczki z aloesem, nic straconego – by przywołać tę pozytywną energię, po prostu zapal aleosowe kadzidło lub olejek w kominku zapachowym

Warto również mieć na uwadze, że roślina otoczy Ciebie magiczną opieką, odwdzięczając się za Twój poświęcony czas na jej pielęgnowanie. Zatem może jednak warto powiększyć swoją kolekcję kwiatów o jeszcze jeden – tym razem aloes.

 

Magicznie pozdrawiam
Eva H.L.

Foto: 

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie