Talizman czy amulet ???

Talizman czy amulet ???

sob., 05/07/2014 - 22:28 -- EvaHL

Talizman czy amulet? Bardzo często zwracacie się do mnie z tym pytaniem , chcąc zamówić sobie taki osobisty magiczny przedmiot…  Wiele osób używa tych słów zamiennie – jednak to nie to samo. Zatem jakie są różnice pomiędzy talizmanem a amuletem ??? Postaram się  w przystępny sposób  przybliżyć ten temat. 

Talizman:
- przedmiot osobisty, który powinno nosić się przy sobie            ,
- zapewnia specyficzną siłę, wsparcie oraz opiekę, przynosi korzyści czy to w temacie miłosnym, majątkowym lub po prostu szczęścia (zależy od zaprogramowania),             
- w porównaniu z talizmanami ogólnodostępnymi w ezo-sklepach np. oko Horusa, koło fortuny itd., talizman stworzony dla konkretnej osoby ma większą moc sprawczą,  
- ogólnie przynosi szczęście, ale podpowiem tutaj, iż lepiej działają talizmany wykonane na konkretną sferę życia np. na karierę zawodową, walkę z otyłością, rzucenie nałogów – np. palenia papierosów, pokonanie depresji,  spotkanie idealnego partnera życiowego, na bogactwo itd.            
- talizman jest aktywny tzn. działa cały czas,     
- wykonany może być z dowolnego materiału, jednak niezaprzeczalnie najlepszy jest materiał naturalny,
- talizmany powinno wykonywać się w określonym czasie.

Amulet:
- z racji tego, iż jego podstawowym zadaniem jest ochrona osoby lub miejsca przed czymś konkretnym lub ma wspomagać w czymś, powinien on znajdować się w widocznym miejscu (takim popularnym amuletem jest np. podkowa często umieszczana na drzwiach wejściowych),            
- amulet  ochrania, broni przed nieszczęściem lub też przed złymi czarami,       
- jeden amulet jest „odpowiedzialny „ tylko za jedno zadanie np. zapewnić dobrobyt, ochraniać związek, lub strzec właściciela przed złorzeczeniem osób trzecich itd.         
- najlepsze działanie amulet posiada, kiedy jest wykonany dla konkretnej osoby oraz przypisane mu jest konkretne zadanie np.: ochrona przed chorobami, kradzieżami, nieżyczliwymi ludźmi itd. - w przeciwieństwie do talizmanu, amulet działa w momencie, kiedy osoby trzecie chcą nam zaszkodzić… Działa jak niewidzialna tarcza tzn. zapobiega niebezpieczeństwu oraz odbija negatywną energię.   Zdarza się, że  jeśli amulet obroni cię przed czymś, ulega „samoistnemu”  zepsuciu, zniszczeniu – to znak, że właśnie amulet ochronił cię przed złą energią  (z mojego doświadczenia powiem ci, że panie, którym energetyzowałam amulety w postaci kamienia, zgłaszały mi, że po wizycie jakiejś „koleżanki” kamień po prostu pękł – czyli ochraniając właścicielkę przejął na siebie negatywną energię, którą świadomie, bądź też nieświadomie wysłała „koleżanka”).

Ale wiadomo, jak to w życiu bywa, nic nie jest jednoznacznie białe lub czarne. To samo tyczy się amuletów i talizmanów. Mianowicie wypada tutaj wspomnieć, że są pewne wyjątki od reguły, i dane przedmioty mogą spełniać podwójną rolę tzn. rolę zarówno amuletu jak i talizmanu. Do takich wyjątków należy:       
- Pentagram, który jako amulet chroni przed czarami oraz „złym okiem”, natomiast jako talizman wzmacnia działanie zaklęć, 
- Heksagram jako amulet chroni przed nieszczęściami i wszelkimi niepowodzeniami , natomiast jako talizman  pomaga osiągnąć równowagę i harmonię, pomaga w studiowaniu magii,            
- Gryf jako amulet chroni prze nieostrożnym działaniem, a jako talizman dodaje właścicielowi pewności siebie,           
- runa np. Wunjo jako amulet chroni przed depresją, zwątpieniem i wyobcowaniem, a jako talizman dodaje wiary w siebie i swoje możliwości, optymizm oraz zapewnia szczęśliwe zbiegi okoliczności.

Należałoby  poruszyć jeszcze jedną bardzo istotną kwestię. Mianowicie przy tworzeniu amuletu czy talizmanu ważne jest:                
- wykonawca magicznego przedmiotu, tzn. czy dana osoba, która będzie energetyzować, programować amulet/talizman  dla drugiej osoby, posiada takowe zdolności,   
- z jakiego materiału wykonano przedmiot,     
- z jaką intencją jest wykonywany przedmiot
- symbolika magicznego przedmiotu jest bardzo elastyczną kwestią tzn. że możesz amuletem zrobić pamiątkowy pierścień po babci – i będzie on dla ciebie najlepiej spersonalizowanym amuletem. Możesz również przedmiot ozdobić odpowiednim symbolem. Symbolem, za którym stoi duża moc i siła magiczna oraz historia …                
- kwestia osobistej symboliki - ważnym aspektem, którego nie należy ignorować jest twoja osobista, spersonalizowana symbolika np. jeśli dla Ciebie symbolem szczęścia i powodzenia  jest kwiat  bzu, a nie czterolistna koniczyna, to w swoich amuletach stosujesz właśnie kwiat bzu. Nadaje to bardzo osobisty i na maxa spersonalizowany magiczny przedmiot – już bardziej spersonalizować się go nie da.

Więc teraz nie pozostaje nic innego, jak stworzyć sobie np. amulet …. Sama musisz przecież przyznać, że amulety tworzyłaś już jako dziecko. Praca twórcza, co prawda nieświadoma, ale każdy z nas zbierał jakieś kolorowe kamyczki, muszelki, patyczki, które miały dla nas szczególne znaczenie, przez co stawały się osobistymi amuletami  czy talizmanami. 

Osobiście doradzam, by amuletem zrobić Twój  ulubiony przedmiot np. kolczyki czy zegarek.
Po pierwsze nie rzuca się w oczy że to ezoteryczny przedmiot, więc i otocznie nie luka ciekawsko- drwiącym spojrzeniem na Ciebie. .
Po drugie przedmiot Tobie sie podoba, więc tym bardziej jesteś pozytywnie do niego przywiązany.
Jeśli jest to prezent, czy pamiątka, nosi w sobie dodatkowe pozytywne ładunki energii.
Zatem jak widzisz wcal nie musisz wydawać fortuny na amulety o dziwnych kształtach ze sklepów ezoterycznych, które w dodatku nie mają nic wspólnego z nasza kulturą.
Twoim magicznym amuletem z powodzeniem może stać się Twoja ulubiona bransoletka, wisior  czy kolczyki...
Wystarczy że wybierzeż przedmiot, prześlesz mi jego zdjęcie a ja zajmę się jego personalizacją.

Jeśli jesteś zainteresowana/y personalizacją amuletu/ talizmanu
zapraszam do wykupienia usługi  =>>  
pod tym linkiem

Jeśli chcesz, abym specjalnie dla Ciebie, wylosowała Twoją INDYWIDUALNĄ KARTĘ RADĘ na dany dzień, weekend, tydzień, miesiąc czy rok... ,

to zapraszam pod ten link  ==>>  Wróżba na email - KARTA RADA na dany dzień/ tydzień/miesiąc/ rok evahl - sklep (sklep-evahl.pl)

Niech się zadzieje wszystko to, co dla Ciebie najlepsze !!!! 

Magicznie pozdrawiam 
Dyplomowana Bioenergoterapeutka, Chirurg Fantomowy
Zakochana w Aromaterapii oraz AstroNumerologii
Eva HL.

 

PS. Szanuj moje prawa autorskie i nie kradnij tekstu - podlinkuj, bo karma wraca... a Saturn i prawo PL w takich przypadkach jest srogim sędzią.

 

 

Kategoria: 

Komentarze

Wysłane przez Bik (niezweryfikowany) w
Zqmówiłen amulet i czekam na przesyłkę. Zobaczymy czy zadziała

Wysłane przez dżoana (niezweryfikowany) w
Witam. Czy amuletem lub talizmanem może być np. kasztan czy lepiej żeby była to rzecz bardziej "trwała", np. wykonana z metalu?

Wysłane przez EvaHL w
Witam, oczywiście że może być kasztan amuletem/talizmanem. Ja bardzo często mam schowanego w kieszeni takiego delikwenta. Rewelacyjnie chroni przed wampirkami energetycznymi ;) Magicznie pozdrawiam AstroNumerolog Eva HL.

Wysłane przez Dagmara (niezweryfikowany) w
Mam nie kraść tekstu z Pani strony, bo Saturn jest surowym sędzią??? Pani jest poważna? Saturn gazowy olbrzym w układzie słonecznym? Każe ludzi za kradzież praw autorskich?????

Wysłane przez EvaHL w
Zachęcam do zgłębienia Astrologii droga Pani Dagmaro. Jak energia Planet wpływa na nasze życie. No chyba że chce się Pani osobiście przekonać, kradnąc mój tekst albo perfum ze sklepu :) ... Miłego dnia :)

Wysłane przez Solaris (niezweryfikowany) w
Zakupiłam ostatnio amulet, czułam do niego ogromną sympatię, a on dzisiaj po prostu pękł, złamał się na pół... Przestraszyłam się, że to bardzo zły znak, bo ten amulet miał symbolizować wierność ideałom i dotrzymane słowo. Pisze Pani jednak o tym, że mógł obronić mnie i dlatego uległ zniszczeniu. Czyli nie mam się czego obawiać? Powinnam zakupić drugi? Co zrobić z tym zniszczonym?

Wysłane przez EvaHL w
Dokładnie tak, należy zakupić kolejny. Natomiast zniszczonemu amuletowi należy podziękować za opiekę i ochronę i oddać Matce Ziemi. Życzę cudownego tygodnia !

Strony

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie