Reiki - co to jest ?

Reiki - co to jest ?

śr., 26/02/2014 - 09:46 -- admin

„…a cóż to jest to Reiki ??” – często słyszę takie pytanie, gdy proponuję tę formę zabiegu, w celu pomocy przy leczeniu zranionej duszy, bólu głowy, bezsenności, czy wręcz  namacalnych  ran na ciele.. Reiki, jest to naturalny sposób do pobudzenia przepływu życiodajnej energii przez nasze ciało – energii Reiki.  Energia Reiki , to „Uniwersalna Energia Życia” , która jest potrzebna każdej żywej istocie na ziemi, aby móc prawidłowo funkcjonować, żyć i rozwijać się.  Jej niedobór jest przyczyną zapadania na wszelkie choroby, przedłużający się okres rekonwalescencji ,  pojawiające się z nikąd problemy w życiu …

Reiki, to nic innego jak Uniwersalna Energia Życia i jednocześnie metoda naturalnego uzdrawiania , która znacznie wykracza poza ramy znanych technik terapeutycznych . Pierwsze wzmianki  o Energii Reiki , którą różnie wówczas nazywano , były już w Starożytności. Potem zapomniano o niej, ale ona  nadal istniała i otaczała ludzi.  Sprawiała, że kolejne pokolenia  mogły się rozwijać i kształtować świat wokół.

Na nowo została odkryta stosunkowo niedawno ok. 1900r  przez dr Mikao Usui Jego wieloletnia praktyka pozwoliła na opracowanie zasad nauczania, przekazywania oraz przyjmowania tej energii ,w celu uzdrowienia na poziomie duchowym jak i fizycznym.

Uzdrawianie Reiki zachodzi na trzech płaszczyznach naszego życia:

  • uzdrawianie na płaszczyźnie duszy
  • uzdrawianie na płaszczyźnie ciała
  • uzdrawianie na płaszczyźnie umysłu

Sam proces polega na przywróceniu naturalnego stanu równowagi energetycznej naszego organizmu, pobudzeniu procesów samouzdrawiania, oraz przywróceniu harmonii w naszym życiu. Warto mieć również świadomość, że energia Reiki jest energią inteligentną – płynie tam gdzie jest problem i uzdrawia go zgodnie z najwyższym dobrem  dla danej osoby ( a nie na zasadzie „widzi mi się”). Dlatego nie można za pomocą energii Reiki skrzywdzić, czy wręcz manipulować innymi …

Reiki jest zabiegiem bardzo różniącym się od innych systemów bioenergoterapii. Różnica ta polega nie tylko na samej energii ale przede wszystkim na tym, iż zawsze respektuje wolną wolę biorcy. Dlatego nie ma takiej możliwości, aby dać komuś Energię Reiki wbrew jego woli, czy wręcz „na siłę”. Ten główny aspekt Reiki sprawia, iż jest to Energia całkowicie bezpieczna, która swą właściwością skutecznie pomaga zarówno człowiekowi jaki i zwierzętom czy roślinom..

Ta wykładnia działa również w stosunku co do różnorodności ludzi tzn. Energię Reiki mogą, zarówno pobierać jak dawać, ludzie o równej narodowości, ludzie o różnym światopoglądzie czy w końcu wyznającym różne religie bądź - też ateiści. Zauważono, że ludzie, którzy korzystali z Energii Reiki umacniali się i harmonizowali w swojej religii.

Metoda uzdrawiania za pomocą Reiki została umieszczona przez Światową  Organizację Zdrowia , WHO (ang. World Health Organization) w wykazie terapii naturalnych i uzupełniających , które korzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Dzięki temu wpisowi Reiki znalazło się na równi z takimi terapiami jak: masaż, aromaterapia, akupunktura , homeopatia czy refleksologia. Nie podlega również kwestii to, iż jest skutecznie praktykowana w szpitalach ( również w Polsce ) oraz klinikach na całym świecie.

Warto jeszcze dodać iż, metoda Reiki nie jest związana z żadną religią, nie jest sektą , nie jest związana z żadnym wierzeniem czy dogmatem – jest ponad tym wszystkim. Reiki podkreśla, że religia może nam pomagać w trwaniu w fali miłości ( bo religia mówi i uczy nas tego sposobu miłości, mówi jak zachowywać się aby człowiek trwał w tej fali dobra i miłości). Dlatego Reiki można praktykować bez względu na swoja wiarę czy przekonania.

Jest to uniwersalna energia miłości, która potrafi przełamać wszelkie bariery i uprzedzenia. Znaczącą, sztandarową postacią, która bardzo się przyczyniła do rozpropagowania wiedzy o Energii Życia w naszym kraju, była nieżyjąca już Siostra Mariusza Jadwiga Bugaj- katolicka zakonnica ze  Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek z Pułtuska. Siostra Mariusza otrzymała inicjację na Mistrza Reiki z rąk Wani Twan w 1991r.   Dziś, jej pracę kontynuuje pani Krystyna Włodarczyk - Królicka, która również mocno trzyma się ideałów chrześcijańskich (doznałam zaszczytu bycia inicjowaną przez Panią Krystynę Włodarczyk-Królicką).

Pozdrawiam
Eva H.L.

Komentarze

Wysłane przez wierszak (niezweryfikowany) w
chcialbym w to wierzyc

Wysłane przez EvaHL w
Można wierzyć albo nie ... osoby, które korzystają z Zabiegów Reiki kiedyś też były sceptyczne :) można o tym poczytać w zakładce OPINIE . Nigdy nikogo nie zmuszam do zabiegów. To do Was należy decyzja, czy chcecie by Wasz organizm prawidłowo funkcjonował, by realizowało się Wasze życie a nie programy innych osób , by w końcu być usatysfakcjonowanym ... Zapraszam :) Magicznie pozdrawiam Eva HL.

Strony

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie