Sylwestrowe zwyczaje, przesądy i noworoczne rytuały

Sylwestrowe zwyczaje, przesądy i noworoczne rytuały

śr., 30/12/2015 - 15:18 -- EvaHL

 

Jaki Sylwester , taki cały Rok – tak się słyszy już od pokoleń.
Dzień pełen magii i fajerwerków . Dziś nawet najwięksi sceptycy łamią się i w ukryciu czarują swój los ;) .
Oto kilka przesądów i rytuałów dotyczących Sylwestra i Nowego Roku :)

 • Postaraj się by wszelkie obowiązki wykonać jeszcze w starym roku, i nie przekładać ich na Nowy Rok , bo będą się ciągnąć w nieskończoność. Dobrym sposobem będzie, gdy spiszesz je sobie na kartce, natomiast po  wykonaniu,  na bieżąco wykreślisz je z listy
   
 • Wszelkie obowiązki domowe czyli pranie, sprzątanie, prasowanie powinny być wykonane do 30 grudnia. W samego sylwestra NIE SPRZĄTAMY, bo wymieciesz dobrą energię, która zebrała się z całego roku !
  Zatem wielkie sprzątanie zaplanuj z wyprzedzeniem. Pranie nie powinno suszyć się w sylwestrową noc by nie przenosić problemów na kolejne miesiące oraz uniknąć niedostatku. W mieszkaniu powinien panować ład i porządek. Śmieci , rzeczy zepsute, wyszczerbione, lub nieużywane powinny być wyrzucone,  wyniesione lub oddane osobie, która może daną rzecz jeszcze potrzebować ( oczywiście rzeczy zepsute wyrzucamy na śmietnik , a nie obdarowujemy nimi  innej osoby). W ten sposób pozbędziesz się zastałej, negatywnej energii, oraz zaprosisz do swojego życia Harmonijną, Pozytywną Energię na Nowy Rok.
  W trakcie tych porządków zalecam zapalić Naturalną Świecę Palo Santo - wówczas podczas fizycznych porządków, przy okazji wypalisz negatywną energię, która drzemała sobie w ciemnych kątach i niewietrzonych szafach. Zatem równocześnie wykonasz porządek fizyczny i energetyczny.
  Naturalną Świecę Palo Santo, która robiona jest ręcznie, i przeze mnie będzie dla Ciebie zaprogramowana znajdziesz tutaj <= kliknij
   
 • W uporządkowanym mieszkaniu, dzień przed sylwestrem, w każdym rogu pomieszczenia zostaw 1 ząbek czosnku lub szczyptę soli.
  Uchroni Cię to od wszelkich złych uroków,  złego oka, energii zazdrości i zawiści. 
  Raz w miesiącu po gruntownych porządkach wymień ząbki czosnku lub sól,  na nowe. 
  Zużyte ząbki czosnku zakop w ziemi jak najdalej od domu. 
  Sól spłucz pod bieżącą zimną wodą. 
   
 • Jak jesteśmy przy temacie podłogi, to dzień przed sylwestrem podłogę warto umyć  2 razy. 
  Przygotuj sobie ciepłą wodę i dodaj do niej olejek z Mięty Pieprzowej -
  koniecznie musi być odmiana Mięty Pieprzowej. Inna odmiana mięty nie posiada już takich właściwości. 
  Za pierwszym razem myjesz ją od najdalszego miejsca kierując się w stronę drzwi - wymywasz niechcianą energię o niskich wibracjach. 
  Olejek Mięty Pieprzowej możesz zastąpić Olejkiem Szałwiowym   LUB    Akacjowym   lub SOSNOWYM    lub   Anyżowym
  Odczekujesz 5 minut, w tym czasie wymieniasz wodę.
  Do nowej wody dodajesz olejek Cynamonowy z Olejkiem Pomarańczowym lub Mandarynkowym   ALBO  olejek Lawenda z Cytryną   
  ALBO Bergamotowy    ALBO olejek Lemongrasowy  ALBO   Olejek Kolendrowy  ALBO Olejek Limonkowy   ALBO  Goździkowy 
  Ty razem zaczynasz myć podłogę od strony drzwi i posuwasz się w głąb pomieszczenia - przyciągasz do tego miejsca Energię Dobrobytu, Zdrowia i Powodzenia. 
  Następnie możesz w kącie zostawić ochronny czosnek lub sól. 
  To Rytualne Mycie Podłogi warto powtórzyć dzień przed Świętem 3 Króli, przed Wielkanocą, przed Świętem Mabon (wrzesień). 
  To są takie żelazne daty, ale podłogę tym sposobem możesz myć znacznie częściej. 
   
 • Dzień przed Sylwestrem warto wymienić wodę w Szklance Bogactwa, a samą szklankę dokładnie umyć w wodzie z octem. 
  Dla tych co nie wiedzą, co to Szklanka Bogactwa odsyłam do mojego wpisu tutaj  ==>>  Szklanka Bogactwa - Magnes na Pieniądze | Twój Magiczny Zakątek - EvaHL
   
 • Unikaj sprzątania w Nowym Roku. Talerze wcale nie muszą być już, natychmiast pozmywane, a podłoga dokładnie odkurzona. Pozwól, by szczęście i pomyślność, które przyszły do Ciebie po północy,  mogły się na dobre rozgościć w Twoim domu. Zatem pamiętaj, by nadgorliwie sprzątając w tym dniu, wraz ze śmieciami, nie wymieść szczęścia ze swojego domu… Wstrzymaj się z porządkami do 2 stycznia :)
   
 • Warto zadbać by w Sylwestra Twoja lodówka była pełna – przyniesie to dobrobyt w nadchodzącym Roku
   
 • Rano w Sylwestra i Nowy Rok umyj twarz zimną wodą – w nadchodzących miesiącach będziesz cieszyć się dobrym zdrowiem. 
  Unikaj zbyt długiego snu po sylwestrowych szaleństwach. 
  Wczesna pobudka Noworoczna zagwarantuje dobre zdrowie, doskonałe samopoczucie i energię na najbliższe 12 miesięcy. 
  Nie zapomnij po przebudzeniu przemyć twarzy zimną wodą. 
   
 • W sylwestra zadbać o dobry humor od samego ranka - bo jaki sylwester i Nowy Rok - taki cały rok ! 
   
 • W przeciwieństwie do Wigilii, w sylwestra warto najeść się do syta - zapewnisz sobie dostatek na cały rok 
   
 • Przez cały sylwester miej przy sobie banknot, najlepiej o dużym nominale, zapewnisz sobie w ten sposób dobrobyt materialny
  Natomiast jeśli posiadasz banknot ze swoimi inicjałami - to bez względu na jego wartość, koniecznie miej go przy sobie przez całego Sylwestra oraz Nowy Rok!!
   
 • Jeśli masz jakieś bolączki sercowe, chciałbyś się odciąć od pewnych osób, czy spraw … spisz je na czerwonej kartce i spal. W ten sposób oczyścisz się od negatywnych energii, a w Nowy Rok wkroczysz pełna optymizmu i zapału do realizacji nowych marzeń
   
 • Na Pomyślny Nowy Rok warto zapalić Naturalną Świecę Zielono-Złotą lub też Choinkę Bogactwa 
   
 • Postaraj się jeszcze przed sylwestrem pooddawać wszelkie długi, czy pożyczone rzeczy
   
 • W swoim Zeszycie Marzeń , lub na ozdobnym papierze spisz swoje nowe cele, plany i marzenia. Niech to będą również marzenia wybiegające w przyszłość, plany długoterminowe… Ten rytuał, w szczególności polecam w osobom, które w swojej dacie urodzenia posiadają liczbę 6 . Chodzi tutaj o to, by swojej podświadomości pokazać, jak dużo jest przed nią pracy, by podświadomość nie leniuchowała, tylko zabrała się do pracy od teraz, od zaraz :):) !!  Wszystkim polecam założyć swój magiczny Zeszyt Marzeń, do którego wpisuje się swoje cele i marzenia przez cały rok. Cenne wskazówki jak taki Zeszyt Marzeń/ Celów prowadzić znajdziesz pod linkiem http://www.evahl.pl/magiczny-zakatek/magiczny-zeszyt-marzen-celow-umowa-zlecenie-dla-twojej-podswiadomosci   
 • W Sylwestra na kartce spisz sprawy , które Cię trapią , spisz swoje zmartwienia i rozterki, następnie spal tę kartkę w płomieniach czarnej świecy
   
 • Trzymając w ręce kieliszek z szampanem zwróć uwagę na pływające w nim bąbelki. Jeśli okaże się że bąbelki w kieliszku:
  - są chaotyczne i szybkie – nadchodzący rok będzie obfitował w niespodziewane wydarzenia, oj będzie się działo :)
  - są duże i żwawo unoszą się prosto do góry Twoje cele i marzenia mają ogromną szansę na realizację w Nowym Roku ( szczęściu można pomóc wsypując odrobinkę cukru do kieliszka ;) )
  - w spokojnym, wolnym tempie unoszą się do góry – nadchodzący rok będzie dla Ciebie spokojny i w dobrym zdrowiu
  - łańcuszki bąbelków krzyżują się – zmienne szczęście w Nowym Roku
   
 • Przy składaniu noworocznych życzeń zwróć uwagę, by pierwszą osoba, którą pocałujesz  był mężczyzną (dla kobiet) i kobietą (dla mężczyzn). Gwarantuje to  powodzenie u płci przeciwnej :)
   
 • Jak będą prezentowały się Twoje finanse w Nowym Roku ?? – W sylwestra o północy włóż jajko do przezroczystego naczynia z zimną wodą . Natomiast za 12 godzin, czyli w Nowy Rok w samo południe, sprawdź ile bąbelków osiadło na jajku. DUŻO BĄBELKÓW = DUŻO PIENIĘDZY !!!! :)
   
 •  Osoby szukające swojego życiowego partnera, po północy powinny wsłuchiwać się w prowadzone rozmowy w ich otoczeniu. Pierwsze imię , które wówczas usłyszą, będzie imieniem przyszłego partnera :)
   
 • Co zrobić, by do swojego domu przywołać pozytywną energię i dobre duszki???  Najstarsza osoba o północy powinna otworzyć na kilka chwil drzwi lub okno, by w ten sposób wypuścić z domu Stary Rok a przywitać Nowy Rok z pozytywnymi wibracjami.
   
 • Jeśli po północy spoglądając w niebo zauważysz gwiazdy, będzie to pomyślny rok dla Ciebie:)
   
 • Zaraz po północy najstarsza osoba powinna nakręcić zegary – będą one odmierzać szczęśliwe chwile i zapewnią pomyślność w Nowym Roku
   
 • W Nowy Rok powinnaś/eś wcześnie wstać. Nie pozwalaj sobie na poranne lenistwo , bo będzie Cię ono prześladować przez cały rok. Jeśli natomiast hucznie świętowałaś/eś sylwestra , to wstań z łóżka choć na kilka chwil, by „pokręcić się” nieco po domu
   
 • Nowy Rok powitaj w nowej bieliźnie w odpowiednim kolorze :
  - sukces finansowy – kolor złoty lub zielony
  - harmonijne życie uczuciowe – kolor różowy lub czerwony
  - skuteczny powrót do zdrowia, lub ochrona przed fałszywymi ludźmi – kolor fioletowy
  - sprawy związane z pracą zawodową, nowymi przedsięwzięciami, aktywizuje i stymuluje; przyciąga pomocnych ludzi – kolor pomarańczowy
  - pozbycie się nałogów oraz złych nawyków – kolor niebieski
  - ochrona dla ciąży, lub rozpoczynając nowy rozdział w życiu – kolor biały
   
 • Bez względu czy Nowy Rok będziesz witać na imprezie, czy też w zaciszu swojego domu – ubierz się ładnie i elegancko. Nie wolno Nowego Roku witać boso czy tylko w skarpetkach ;) !!!! Atrakcyjny wygląd zapewni Ci powodzenie u płci przeciwnej przez cały Nowy Rok :)
   
 • Nawet jeśli Nowy Rok witasz w domowych pieleszach – zrób to NA BOGATO !!!  udekoruj stół, ładna zastawa, eleganckie kieliszki … postaraj się by na stole znalazło się kilka luksusowych towarów  żywnościowych np. słodkości w złotych papierkach , dobre wino, czy inne łakocie, których na co dzień nie kupujesz :)
  Warto aby na noworocznym stole zagościło danie z kapusty - według ludowych wierzeń, to ona właśnie przynosi najwięcej szczęścia ! 
  Natomiast zastawa stołowa powinna być okrągłego kształtu. Kwadratowe talerze zostaw na inny dzień. 
  Okrągła zastawa symbolizuje zakończenie rocznego cyklu oraz przynosi obfitość i pomyślność. 
   
 • Zapewni sobie na nadchodzące miesiące płynność finansową. W Nowy Rok schowaj banknot tak, by Twój partner mógł go bez problemu znaleźć np. jeśli pije kawę – schowaj banknot do puszki z kawą, jeśli wiesz, że będzie zaglądał do laptopa – wsuń tam banknot. Znalezienie pieniędzy w Nowym Roku , to najlepsza wróżba dobrobytu !!!!!!! – mój ulubiony rytuał, który z powodzeniem stosuję już od daaaaaawwwwnnnaaaa ;)
   
 • Jeśli w Nowy Rok, jako pierwszy , próg Twojego domu przekroczy mężczyzna, przyniesie on dla Ciebie szczęście i pomyślność na Nowy Rok
   
 • Zapamiętaj co Ci się śniło po Nowym Roku. Sny z kolejnych dwunastu nocy podpowiedzą Ci , co wydarzy się w Twoim życiu, w kolejnych dwunastu miesiącach. Sen przed północą odpowiada pierwszemu półroczu, sen po północy – drugie półrocze :)
   
 • Obserwując pogodę jaka będzie pomiędzy Bożym Narodzeniem a Świętem Trzech Króli, przewidzisz aurę na cały rok. Każdy dzień odpowiada kolejnym miesiącom np. jeśli 25 i 26 grudnia świeci słońce, to można się spodziewać, że styczeń i luty będą słonecznymi miesiącami :)
 • Warto zapisać się na Noworoczny Rytuał Spełnienia i Obfitości, który co roku wykonuję dla Was 1 Stycznia o godz. 21.00. Zapisy tutaj <= KLIKNIJ
   
 • NAJWAŻNIEJSZA ZASADA :
  - dobry humor ( bez względu czy w domu, na balu czy prywatce)
  - pozytywne nastawienie
  - zero kłótni
  - baw się i świętuj
  - jedz smacznie i obficie –
  po północy dostaw na stół nową potrawę. Nie sprzątaj zbyt szybko naczyń, bo sprzątniesz również swoje szczęście lub zamrozisz je w lodówce
  - celebruj Nowy Rok
  a zapewnisz sobie pomyślność i dobrobyt na najbliższe miesiące !!!!

Czego sobie i Wam życzę !!!

Niech się zadzieje wszystko to, co dla Ciebie najlepsze !!!! 

Magicznie pozdrawiam
Dyplomowana Bioenergoterapeutka, Terapeutka Reiki oraz Chirurg Fantomowy.
Zakochana w Aromaterapii, Fitoterapii oraz Współczesnej AstroNumerologii
Eva HL.

PS. Szanuj moje prawa autorskie i nie kradnij tekstu - podlinkuj, bo karma wraca... a Saturn i prawo PL w takich przypadkach jest srogim sędzią.

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie