Magia Bożonarodzeniowych Świąt – zwyczaje, przesądy i tradycje

Magia Bożonarodzeniowych Świąt – zwyczaje, przesądy i tradycje

pt., 21/12/2018 - 11:17 -- EvaHL

Co prawda okres przedświąteczny , to bardzo pracowity czas dla wielu  osób. Ale na pewno każdy zgodzi się z tym , że jest to czas obfitujący  w różnego rodzaju obrzędy i zwyczaje. 
Warto wykorzystać  ten magiczny czas, w którym energia sprzyja , by pozytywnie kreować swoją przyszłość.
Zatem rozpoczynamy :

 1. Prawdziwa choinka bardzo mocno oczyszcza energetycznie przestrzeń, już sam fakt przyniesienia żywego drzewka do domu bardzo pozytywnie wpływa na energię przestrzeni i jej mieszkańców.
  Ubierając choinkę bądź skupiona na swoich marzeniach , celach i planach.  Choinkę ubieraj od dołu zgodnie ze wskazówkami zegara, zaczynając od północnego kierunku świata.
  Będzie to Twoja Świąteczna Przestrzenna Mandala. Stojak od choinki-krzyżak powinien być również ustawiony zgodnie z kierunkami świata północ-południe.  
  Strojenie choinki powinno odbywać się z intencją zapewnienia dobrostanu i dobrobytu nie tylko na te święta, ale również i na cały następny rok.
  Dlatego celebruj tę chwilę i nasycaj swoją Magiczną Choinkę swoimi celami, a szpic na szczycie choinki, niech wyniesie Twoje plany i marzenia na jak najwyższe poziomy kosmosu – niech się zadzieje!!!

  }♦{
 2.  Aby przywołać  na najbliższy rok Energię Bogactwa i Spełnienia , na choince nie powinno zabraknąć:
  - ZŁOTYCH OZDÓB, słodkości , lampek , złotych orzechów i szyszek,
  -  KOŃCE ŁAŃCUCHA powinny być połączone, wówczas niczego nam nie zabraknie, a rodzina będzie w dobrej komitywie. To symbol wzmocnienia rodzinnych więzi.
  -
  CIASTKA PIERNIKOWE przywołują miłość, oraz długie i zdrowe życie
  - CZERWONE JABŁUSZKA – symbolizują zdrowie i urodę
  - DZWONECZEK – zwiastuje dobre nowiny i radosne wydarzenia
  - ANIOŁKI chronią domowników przed negatywnymi energiami i złymi mocami, to opiekuńcze duszki
  - ORZECHY są symbolem dobrobytu, mądrości, cierpliwości i dostatku ( warto by epatowały złotem)
  - GWIAZDA , pomaga wrócić do domu tym, którzy wyjechali. To również symbol przyjazdu różnych członków rodziny na święta. Gwiazda prowadziła Mędrców do Jezusa.
  - ŚWIATEŁKA – bronią dom i domowników przed negatywna energią oraz ściągają tzw. zły urok, energię zazdrości wysyłaną przez osoby trzecie, odwracają ludzką nieżyczliwość.
  - FIGURA PTAKA - zapewnia same dobre wiadomości

  }♦{
 3. Jeśli chcesz wiedzieć jaka będzie pogoda w najbliższym roku , to w wigilie pokrój cebulę na 12 części i posyp solą– symbolizują one 12 miesięcy. 
  Te kawałki, które szybko zwilgotniały i spleśniały sugerują, że dany miesiąc będzie mokry .

  }♦{
 4. Zwróć uwagę, kto pierwszy w wigilijny dzień przekroczy próg Twojego domu. Najlepiej gdyby był to mężczyzna, wówczas czeka Cię pomyślny rok. Kobieta niczego dobrego nie wróży.
  Nie zapomnij przed Wieczerzą Wigilijną ściągnąć ze sznurów prania. W ten sposób uchronisz się przed przejściem kłopotów na przyszły rok.

  }♦{
 5. W Wigilię staraj się niczego nie pożyczać , i nie narażać się na żadne straty. Wydawanie pieniędzy w tym dniu, to też nie najlepszy pomysł. Natomiast wszelkie zobowiązania finansowe powinny być uregulowane jeszcze przed wigilią.
  Uważaj aby nie ulec żadnej kontuzji, zranieniu czy się nie rozchorować ( o to warto dbać już przed wigilią) - bo taki będzie cały rok. Bądź radosna i optymistyczna, i aby nie stracić świątecznego nastroju nadmiarem obowiązków, poproś o pomoc najbliższych.  Natomiast w wigilijny poranek warto przemyć twarz zimną wodą , w której leżą monety. Sprawisz w ten sposób, że w nadchodzącym roku będziesz zdrowa i radosna,  a pieniądze będą płynąć  do Ciebie szerokim strumieniem.

  }♦{
 6. Jak wiadomo jaka wigilia taki cały rok. Więc postaraj się by większość prac kulinarnych oraz porządkowych zrobić do 23 grudnia. Wszelkie naprawy, szycie i drobne remonty koniecznie zrób wcześniej.  Natomiast w samą wigilię wraz z domownikami  spędź miło czas na strojeniu choinki, dekorowaniu stołu , słuchaniu kolęd – delektujcie się swoim towarzystwem  i niech ten błogi nastój towarzyszy Wam przez kolejny rok.  W miarę możliwości unikaj dziś również większego sprzątania.
  }♦{
 7. Aby zapewnić sobie powodzenie materialne wigilijny stół powinien być przystrojony w kolorystyce czerwono-złotej . Pod obrusem powinno znaleźć się sianko, a pod talerzem ukryj banknot o dużym nominale- zagwarantuje to stały przypływ pieniędzy, natomiast do portfela  włóż łuskę z wigilijnego karpia.  W centralnym miejscu stołu powinien pojawić się opłatek , a obok niego sól i czosnek, który chroni przed negatywnymi energiami. 
  Dzielenie się opłatkiem jest symbolem zgody i pokoju. Natomiast UWAGA gdy dzielisz się opłatkiem ze współmałżonkiem , nie dopuść  by nawet okruszek upadł na podłogę – istnieje ryzyko zdrady w nadchodzącym roku .

  }♦{
 8. Tradycyjne 12 potraw – warto by pojawiły się dania z makiem lub białą fasolą, to też Energia Dostatku na nadchodzący rok. Warto również każdej potrawy skosztować, wówczas szczęście i pomyślność Cię nie opuści.  Kto natomiast w swoim uszku w czerwonym barszczu znajdzie grosik, ten będzie miał powodzenie i szczęście przez następny rok.
  }♦{
 9. Jeśli chcesz wiedzieć, czy w przyszłe święta spotkacie się „w komplecie” , to po zdmuchnięciu wigilijnej świecy obserwuj dym. Dym snujący się spokojnie po pokoju oznacza odpowiedź pomyślną, natomiast jeśli dym kieruje się  szybko w stronę drzwi lub okna , to kogoś w rodzinie pożegnacie.
  }♦{
   
 10. Aby dopełnić  świątecznego wystroju pomieszczeń warto postawić doniczkową roślinę- Gwiazdę Betlejemską czyli  Poinsecję, a nad wigilijnym stołem zawiesić jemiołę. 
  Jemiołą można przystroić również drzwi wejściowe.  Zakochani, którzy pocałują się pod jemiołą będą szczęśliwi przez kolejne lata.
  }♦{
   
 11. Wieniec adwentowy, który jest symbolem radosnego oczekiwania na święta. również powinien być w odpowiednich kolorach. Zapalanie świec  oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Jezusa.
  Natomiast co do koloru świec , to tradycja katolicka mówi o trzech fioletowych plus jednej różowej ( zgodnie z kolorem szat liturgicznych na każdą niedzielę adwentu) .
  Używano również świec czerwonych, które symbolizowały radość z narodzin Jezusa.

Naturalną i spersonalizowaną  dla Ciebie i Twoich Domowników Świecę Zielono-Złotą,
którą możesz postawić na Wigilijnym lub Noworocznym Stole
dostaniesz pod tym linkiem => kliknij  

Życzę Ci Bajkowych i Magicznych Świąt
Niech się zadzieje !!!!

Magicznie pozdrawiam
Terapeutka Reiki
oraz Pasjonatka Współczesnej AstroNumerologii Eva HL.
Szanuj moje prawa autorskie i nie kradnij tekstu - podlinkuj, bo karma wraca... a Saturn i prawo PL w takich przypadkach jest srogim sędzią. Dziękuję. Eva HL.

 

Kategoria: 

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie