Jak wygląda zabieg Reiki

Jak wygląda zabieg Reiki

śr., 26/02/2014 - 09:35 -- admin

Zabieg Reiki jest to bezinwazyjne i bezbolesne przekazanie Uniwersalnej Energii Życia osobie potrzebującej. Zabieg pełny trwa od 1-1.5 godz. , natomiast czas zabiegu skróconego to 20-40min. Należy podkreślić, iż czas trwania zabiegu zawsze jest dostosowany do osoby chorej - jej stanu emocjonalnego i fizycznego.

Osoba poddająca się zabiegowi leży i przez cały czas pozostaje w ubraniu. W trakcie zabiegu pacjent wycisza się i relaksuje. Cały zabieg polega na przekazaniu energii poprzez przykładanie dłoni terapeuty do różnych miejsc na ciele pacjenta.

Częstotliwość zabiegów Reiki uzależniona jest od stanu zdrowia i ogólnej kondycji osoby potrzebującej.  W zależności od potrzeb może to być kilka lub kilkanaście spotkań. Natomiast w przypadkach bardziej wymagających , zalecana jest terapia nawet kilkumiesięczna. Wszystkie te zabiegi i ich dopasowana częstotliwość , ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w ciele pacjenta.

Ważne aby osoba poddająca się zabiegom Reiki nie rezygnowała z klasycznego leczenia pod nadzorem lekarza.  Energia Reiki pomaga, przyspiesza proces leczenia i regeneracji się organizmu.

Rzetelnie wykonany zabieg tzn. zgodnie z tradycyjnym przekazem , przyniesie Tobie nie tylko ulgę w cierpieniu, zmniejszy poziom bólu, ustąpienie dolegliwości chorobowych, ale przede wszystkim  odzyskasz wewnętrzną harmonię, ład, spokój, odczujesz wzrost wewnętrznej mocy i radość istnienia. Energia Reiki sprawia, że nagle w naszym życiu zaczynają się przemiany, które prowadzą do korzystnego rozwiązania wielu problemów, z którymi się borykaliśmy. Pojawiają się pomocni i życzliwi nam ludzie. Mamy więcej energii i chęci aby chwycić nasze życie za bary i żyć tak, aby nasze marzenia się realizowały…

Zabieg Reiki jest w pełni bezpieczną metodą energoterapii i nie posiada przeciwwskazań do poddania się zabiegowi. Najgorszą konsekwencją, jaka może wystąpić po terapii Reiki – to brak poprawy… Jest na tyle łagodną energią, że można z nią pracować z każdym człowiekiem na wielu płaszczyznach ( dolegliwości fizyczne czy też natury mentalnej). Jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, małych dzieci, czy osób znajdujących się w chwilowej lub długotrwałej utracie świadomości.

Podkreślić należy, że w tej metodzie jest możliwy nie tylko zabieg osobisty, gdzie terapeuta bezpośrednio spotyka się z pacjentem , ale i zabieg na odległość. Zabieg na odległość jest świetną alternatywą dla osób, które mają daleko do terapeuty, lub nie mogą w danym dniu spotkać się osobiście. Taki zabieg wygląda dokładnie tak samo, z tą różnicą, że osobą poddająca się terapii jest fizycznie w innym miejscu niż terapeuta. O umówionej godzinie pacjent kładzie się z zamkniętymi oczami – ułatwia to odprężenie, relaksuje się .. ( może załączyć sobie cicho relaksującą muzykę, zapalić świece.. ) i przez określony czas poddaje się zabiegowi Energii Reiki na odległość – o tym jak przygotować się do zabiegu na odległość opiszę w kolejnej publikacji J

Zabiegi Reiki pomagają :

 • w likwidowaniu skutków nerwic i długotrwałego stresu
 • w przywracaniu równowagi emocjonalnej (depresje etc.)
 • w przywróceniu wiary we własne możliwości
 • w redukowaniu wszelkich lęków
 • w usuwaniu objawów psychofizycznego wycieńczenia organizmu
 • w usuwaniu zaburzeń snu
 • w regeneracji uszkodzonych tkanek i przyspieszeniu procesów gojenia po urazach i zabiegach chirurgicznych
 • zredukować stres przed- i po-operacyjny
 • pomaga w redukcji bólu
 • w przywracaniu sprawności systemu immunologicznego i odbudowie naturalnej odporności organizmu
 • w regeneracji gruczołów dokrewnych i regulacji pracy układu hormonalnego
 • w usuwaniu zaburzeń i regulacji cyklu menstruacyjnego
 • w walce z alergiami i długotrwałymi infekcjami organizmu
 • we wzmacnianiu i usprawnianiu pracy organów wewnętrznych
 • poprawić percepcje/postrzeganie u osób z demencją i Alzheimerem

Magicznie pozdrawiam
Eva H.L.

 

Źródło:
wykłady Pani Krystyny Włodarczyk- Królickiej
www.reiki.pl

Dodaj komentarz

Odpowiedz na pytanie